Evde Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı ?

Evde Nişan Elbisesi

Evde nişan yapmak telaş ve koşturma ister. Nişan için evde bir takım hazırlıklar ve süslemeler yapılır. Bu özel günde çiftler de şık ve daha güzel olmak ister. Özellikle gelin adayı oldukça heyecanlıdır. Nasıl bir nişan elbisesi seçeceği konusunda bilgi sahibi olmak ister. Gelin adayı nişan için uygun ve kendine yakışan parçalar seçmeye özen gösterir. Peki seçilen nişan elbisesi nasıl olmalıdır?

Nişan elbisesi şu özellikleri taşımalıdır:

•Seçilecek mekana göre elbise seçmek gerekir.

•Nişan elbisesi çok kabarık olmamalıdır.

•Kısa veya abiye dantel işlemeli nikah elbiseleri sık tercih ediliyor.

•Kış mevsiminde uzun kollu nişan elbiseleri seçilebilir. Yazın da daha kısa modeller tercih edilebilir.

•Nişan elbisesi renkleri canlı ve göz alıcı olmalıdır.

•Borda renkli nişan elbiseleri sizi daha asil gösterir.

•Seçilen nişan elbisesinin kumaşı rahat ve konforlu olmalıdır.

•Nişan elbisesi kişinin bedeni ile uyumlu olmalıdır. 

•Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar nişan elbisesi seçimini düz kesim abiyelerden yana yapabilir.

Güzel ve göz alıcı olmak için bu özelliklere dikkat edildiği taktirde nişan için doğru ve kusursuz seçimler yapmak mümkündür.

Evde Hangi Renk Tonlarında Nişan Elbisesi Tercih Edilmelidir?

Ev ortamında aile içi bir nişan töreni düşünülüyorsa seçilen elbise kadar renk tonu da önemlidir. Bu güzel günde açık renkler tarzını yansıtacaktır. Pastel tonları da günümüz nişanlarında oldukça fazla tercih edilen renklerde sadece bir tanesidir. Kış mevsiminde nişan elbiseleri daha koyu renklerde seçilebilir. Mor, mürdüm, bordo gibi renkler kış mevsimi ile uyumlu ve asil renkler olarak biliniyor. Yaz nişanlarında ise abiye seçimlerini daha açık ve soft renklerden yana yapabilirsiniz. Pembe, mavi, sarı gibi renkler yaz mevsimi için oldukça ideal renklerdir. Elbise renginize göre hediyelik ayna dağıtmak çok hoş olur. Ayna çeşitleri için https://atolyemi.com/kat/kina-gecesi-malzemeleri/kina-hediyesi-cep-aynasi/

Mevsime Göre Nişan Elbisesi Nasıl Olmalıdır?

Nişan elbiseleri seçilirken mevsim de göz önünde bulundurulmalıdır. Peki yazın veya kışın nişan elbiseleri nasıl olmalıdır?

Mevsime göre nişan elbisesi şu şekilde olmalıdır:

•Kışın koyu renkler tercih edilmelidir.

•Yazın açık renkler seçmek daha doğrudur.

•Kış mevsiminde nişan elbiseleri uzun abiyeden yana yapılabilir.

•Yazın diz üstü modeller tercih edilmelidir.

•Yaz mevsiminde şifon tercih edilmelidir.

•Kışın kadife ve pelerinli nişan elbiseleri seçilebilir.

Nişan elbiseleri mevsime ve damat adayına uyumlu olacak şekilde seçildiği taktirde daha doğru kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Vücut Tipine Uygun Nişan Elbisesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Nişan elbisesi seçerken vücut tipine dikkat ederek seçimler yapmak gerekir. Örneğin vücut tipiniz güzel ve ince ise seçimler balık modellerinden yana yapılabilir. Özellikle kum saati vücut tipine sahip kadınlarda balık model nişan elbiseleri çok hoş bir görünüm sağlamaktadır. A kesim nişanlık modellerini ise basenleri geniş kadınlar tercih etmelidir. Düz kesim elbiseler de dikdörtgen vücut tipine sahip kadınların tercih etmesi gereken elbiselerdendir. Kilolu kişiler elbise seçimi yaparken dar kesimlerden uzak durmalıdır. Ayrıca elbiseler içinde rahat hareket edilmelidir.

Kısa Nişan Elbiseleri

Ev nişanlarında rahatlık açısından kısa elbiseler tercih edilebilir. Bu seçim geniş olmayan alanlarda daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Önü Kısa Arkası Uzun Nişan Elbisesi

Son zamanlarda ev nişanlarında önü kısa ve arkası önüne oranla daha uzun nişan elbiseleri tercih ediyor. Bu model nişan elbiseleri kişinin daha rahat etmesini ve gösterişli olmasını kolaylaştırıyor. Aynı zamanda bu elbise modeli seçimlerinde ayakkabı seçmek daha kolay oluyor. Nişan organizasyonu için önemli olan nişan elbiseleri kişinin tarzını yansıtmalıdır. Daha fazla bilgi için verilen linki inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın